Jak si v bance vyjednat nejlepší hypotéku?

09.04.2020

Odpověď je velmi prostá. Je potřeba vyjednávat a vyjednávat. Pojďme se mrknout, jak na to!

Nejprve zajděte do vaší banky

Na začátku vaší cesty za nejlepší úrokovou sazbou a podmínkami zamiřte do banky, kde máte váš běžný účet a poptejte se, co vám aktuálně umí nabídnout. Ne vždy ale vaše banka nabízí aktuálně nejlepší úrokovou sazbu a hlavně, nemusí třeba uznat všechny vaše příjmy nebo umožnit jiné specifické podmínky. Nechte si tedy nabídku vytisknout či zaslat na email s tím, že si vše ještě promyslíte.

Oběhněte si i další banky, vyplatí se to

S touto nabídkou pak navštivte i jiné banky a zajímejte se , zda by nabídku překonali lepšími podmínkami, nižším úrokem nebo jinými výhodami. Dobré je sledovat různé akce, kdy jednotlivé banky odpouštějí poplatky, mají zvýhodněný úrok a nabízejí další služby zdarma. Můžete tak získat například bezplatný odhad nemovitosti nebo poplatek za vklad do katastru zdarma.

Jen na úroku nezáleží

Pokud oslovíte více bank, na první pohled uvidíte rozdíly v nabízeném úroku. Nejnižší úrok ale neznamená nejlepší nabídku. Dejte pozor i na další parametry a podmínky a odpovězte si i na další otázky:

  • Je úrok nabízen bez dalších podmínek a produktů?
  • Uzná banka všechny příjmy, které jí předložím?
  • Bude banka uvolňovat (např. v případě výstavby) peníze tak, jak potřebuji?
  • Kolik činí náklady na vyřízení hypotéky?

Seznam vašich otázek si napište, protože bude specifický pro každou situaci a chtějte znát odpovědi před tím, než podepíšete žádost.

Přizvěte na pomoc odborníka

Pokud neradi trávíte čas v bankách, nebo se vám nechce osobně vyjednávat či se obáváte, že na něco zapomenete, vezměte si na pomoc odborníka. Ušetří Vám čas, peníze i nervy a jeho pomoc Vás nebude stát nic navíc.

Příklad z praxe

Obrátili se na mě klienti, kteří už hypotéku řešili ve své bance. Nabízený úrok se jim totiž rozležel v hlavě a chtěli nezávislé srovnání. Stačila hodinka času se mnou a i přesto, že již byla v bance rozpracována žádost, dokázali jsme komunikací a předložením konkurenční nabídky snížit úrok o 0,2%, což činilo úsporu na splátce 300 Kč měsíčně. Z několik let tak klienti ušetří několik desítek tisíc a přitom nemuseli měnit svojí banku.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej. 
Máte dotaz či připomínku? Napište komentář nebo mě přímo kontaktujte

© 2020 Michal Kačín, tel: 724 693 637, email: michal.kacin@edofinance.cz, IČO: 67814891
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!