Zbytečnosti v úrazových pojistkách, za které možná platíte

11.04.2020

Řada úrazových pojistek, které jsem u klientů viděl, obsahuje celou škálu rizik. Na první pohled to vypadá dobře, ale neplatíte za něco zbytečně?

Možná Vás v pojišťovně přesvědčili, že čím více toho máte pojištěno, tím lépe. Je tomu ale skutečně tak a nevyhazujete peníze zbytečně? Pojistit byste si jen měli taková rizika, která vás finančně oslabí. Ostatní nejspíš nepotřebujete. Na pomoc si vezmeme statistická data pravděpodobnosti, nuda to ale snad nebude:)

Pobyt v nemocnici

Stovka, dvě nebo tři za den ve špitále, to zní dobře. Ale průměrná doba pobytu v nemocnici je 6 dnů a cílem všech je vás co nejdříve propustit domů. Bude vám těch pár stovek od pojišťovny stát za vyplnění papírů? Navíc pobyt v nemocnici je dnes kompletně hrazen ze zdravotního pojištění. Toto riziko tedy pravděpodobně pojistit nepotřebujete. Raději si pojistěte riziko pracovní neschopnosti. To sice stojí více, ale zaplatí vám i vaší následnou rekonvalescenci doma.

Smrt při autonehodě

Milon při smrti v autě? Blízkého nám to sice nevrátí, ale aspoň to zvládneme finančně. Opravdu je to ale tak? Například v roce 2013 zemřelo v ČR 113 000 osob. Při autonehodách to pak bylo 565 osob. To je pouze 0,5% pravděpodobnost. Navíc pozor, u řady pojišťoven musíte zemřít bezprostředně po nehodě a ne později v nemocnici. Lepším řešením je mít pojištěnou "jakoukoliv" smrt, ikdyž to bude stát více. 

Trvalé následky úrazu při autonehodě

Podobně jako v předchozím bodě, zdání může klamat. Statistiky říkají, že pouze 8% úrazů se stane při autonehodě. Je sice pravda, že nehody zanechávají větší trvalé následky než jiné úrazy, ale daleko pravděpodobnější je, že si způsobíte úraz například při sportu. Trvalé následky si tedy pojistěte spíše ty všeobecné, které nejsou omezeny jen na autonehodu.

Invalidita následkem úrazu

Pokud vás televizní zprávy denně zásobují informacemi, co se komu stalo a jak špatně skončil, zdá se být invalidita následkem úrazu velmi pravděpodobná. Opak je ale pravdou. Pouze 5% všech přiznaných invalidit je z důvodu úrazu. Na nemoci tak připadá plných 95%! Pokud tedy chcete mít pojištěnu invaliditu, což doporučuji, pak jedině invaliditu z důvodu nemoci i úrazu.

Pojištění úmrtí dítěte

Shrnutí

Pojištění je individuální produkt a u některých klientů může mít smysl pojistit i nějaké výše uvedené riziko a naopak jiné mít smysl nemusí. Vše je dáno životní situací klienta a správný poradce by jí měl s vámi důkladně projít. Pak by se nemělo stát, že ikdyž se ve smlouvě objevují milionové částky, stejně nic nedostanete. Tak co, neplatíte i vy za pojištění, která nepotřebujete?



Líbí se Vám článek? Sdílejte jej.
Máte dotaz či připomínku? Napište komentář nebo mě přímo kontaktujte

© 2020 Michal Kačín, tel: 724 693 637, email: michal.kacin@edofinance.cz, IČO: 67814891
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!