Konec roku ve znamení stavebního spoření. Vyplatí se?

30.11.2020

Blíží se konec roku a stavební spořitelny lákají klienty k uzavření nové smlouvy o stavebním spoření. Vyplatí se to? Na co si dát pozor a jak případně smlouvu uzavřít? Na to se podíváme v následujícím článku. 

Je stavebko vůbec ještě výhodné?

Ano, pro uložení peněz na dobu 6 let nabízí stavební spoření i v současné době zajímavé zhodnocení vašich peněz. To včetně státní podpory činí více než 3% ročně. Po 6 letech můžete smlouvu ukončit a peníze libovolně využít. Pokud už na vaše rodné číslo stavebko založené máte, nevadí. Založte smlouvu třeba dětem nebo se domluvte s rodiči. Jediné mínus, které dávám stavebku je poplatek za jeho vedení. Stavební spořitelny si účtují roční poplatek až 400 Kč. To o něco snižuje jeho celkovou výhodnost.

Konec roku je pro založení spoření ideální

Právě konec roku je tradičním obdobím, kdy stavební spořitelny spouští akce na podporu stavebního spoření. Zejména nabízí založení smlouvy za určitých podmínek zdarma. Běžně tento poplatek činí 1% z cílové částky. U cílové částky 200 000 Kč tak ušetříte 2000 Kč, a to už je na celkovém zhodnocení znát.

Vybírat můžete mezi těmito stavebními spořitelnami:

  • ČMSS (Liška)
  • Modrá Pyramida
  • Moneta stavební spořitelna (dříve Wüstenrot)
  • Raiffeisen stavební spořitelna
  • Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka)

Jak najít to pravé stavebko?

  • Rozhodně hledejte variantu se slevou na poplatku za uzavření smlouvy. Také si ověřte, za jakých podmínek a jak velká sleva vám bude poskytnuta
  • Zjistěte si, jaký nabízí vámi vybraná stavební spořitelna výnos. Aktuálně mají všechny stavební spořitelny úrok 1%. Některé z nich však mají ještě podmínky. Zvažte tedy, zda jste schopni a ochotni je splnit.
  • On-line náhled na stavební spoření a jeho správu dnes nabízejí všechny stavební spořitelny

Maximalizujte váš zisk

Do konce roku zašlete na účet stavebního spoření libovolný vklad až do výše 20000 Kč + cca 100 Kč na poplatek za vedení stavebního spoření. Státní podporu dostanete ve výši 10% z vašeho vkladu, který tam stihnete do konce roku poslat. Maximálně to tak budou 2000 Kč a stát vám je na smlouvu připíše v dubnu následujícího roku. 

Každý další rok pak na účet stavebního spoření vkládejte přibližně 20 400 Kč nebo 1700 Kč měsíčně. Pokud budete spořit 6 let, pak si sami našetříte 120 000 Kč. Dalších 12 000 Kč vám přidá stát a přibližně 3-5 tisíc stavební spořitelna. 

Jak si stavební spoření založit?

Stavební spoření si můžete založit na obchodních místech jednotlivých stavebních spořitelen, nebo online na jejich webových stránkách. Ikdyž je založení smlouvy technicky docela snadné, poraďte se raději s odborníkem. Ten vám předem zodpoví všechny dotazy a pomůže vám smlouvu o stavebním spoření správně nastavit. Zejména pak cílovou částku, od které se odvíjí poplatek za uzavření a výše případné slevy.

Pokud chcete, ozvěte se mi, rád Vám doporučím vhodnou variantu a vše zvládneme na dálku.

Líbí se Vám článek? Sdílejte jej.
Máte dotaz či připomínku? Napište komentář nebo mě přímo kontaktujte 

© 2020 Michal Kačín, tel: 724 693 637, email: michal.kacin@edofinance.cz, IČO: 67814891
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!